Sveiki,
Kaip džiugu žinoti, kad esu ne viena ir kad tiek jūsų stebite ir jungiatės į akstyvąjį kėlimąsi. Džiugu girdėti, kad kai kurie net ir knygas nusipirkote įsikvėpę mano rytinių post’ų 🙂 Kiti dar laukia užsimotyvavimo, o kiti jau pradėję kartu nuo pradžios. Mano širdis sveikina jūsų širdis.
Na, o pagal planą šiandien yra 22 diena, kuomet peržengiame ribą ir einame į antrąjį etapą, vadinasi pereiname iš destrukcijos į įdiegimą (jei neskaitėte pirmojo įrašo, galite jį pamatyti štai čia )
O Robin Sharma apie destrukciją ir įdiegimą taip pat įdomiai pakalba štai čia
Šiame įraše šiandien apžvelgsime Robin Sharmos patarimus, mano įžvalgas, kelias taisykles ir Brigitos patirtį ugdantis keltis 5 ryto. Iškart noriu paminėti, jog žinau, kad galbūt Jūs pažįstate, kurie jūsų aplinkoje keliasi anksti ir tame nemato nieko ypatingo, tačiau čia kalbame apie įpročio išsiugdymą, kas nėra lengva, kai esi pratęs visą gyvenimą keltis vėlai. Prisideda faktas, kad keltis anksti kaip ir nėra tokio didelio reikalo, apart to, kad norisi peržengt savo ribas ir išeiti iš komforot zonos, o tada pamatyti, kas ten slypi.
Turiu pastebėti, kad atsikelti ryte ir veikti beleką ir atsikėlus turėti aiškią sistemą, ką turi daryti yra skirtingi dalykai. Todėl šiame įraše pasidalinsiu, kokią sistemą ir rutiną naudojame būtent pagal Robin Sharmos knygą ir sukurtą metodiką.
Rytiniai ritualai skaityti knygas
Dar prieš pradedant kalbėti apie taisykles, šiek tiek apie skaičius ir kodėl dabar žadintuvas skamba 4:44 val.
Bet turiu pastebėjimą, kadangi išbandžiau ryto rutinos kelis variantus, lengviau yra atsikėlus eiti mankštintis ir paskui medituoti, negu apsnūdus medituoti ir paskui sportuoti.
Pirmadienis, šeštadienis, sekmadienis – nesvarbu, rutina ta pati.
Man gera, aš užsipildau su rytine rutina, man nereik, kad kažkas kitas užpildytų mane.
Taisyklė 20/20/20
Formulė 20/20/20 Robin Sharma
Primenu, kad kartu šioje kelionėje keliauja draugė Brigita 🙂 Tokios disciplinos pradėjome su Brigita laikytis ne iš karto, nes kaip jau minėjau, atrodė, kad norėdavosi atsikėlus pirmiau medituoti, bet pabandžius pirmiau pajudėti su mankšta, joga ar aktyviu sportu – tikrai pasijautė skirtumas. Veikia kaip kavos puodelis, tik kad natūraliai ir nuotaika dar geresnė 🙂
Pagal šią schemą keltis reikia 4.44-45 val tam, kad 5.00 val jau stovėtum ant kilimėlio ir pradėtum mankštą. Beje, jei trūksta idėjų, ką ryte sportuoti, mankštintis ar kokias meditacijas klausyti, tai viską galite rasti mūsų online studijos platformoje štai čia, arba naudotis jogos, paskaitų, meditacijos rinkiniais štai čia.
Skaitant Robin Sharmos įrašus internete sužinojau šį tą įdomaus, kad yra kelios garsių žmonių praktikos, kurios veikia ir padeda pasiekti savo tikslų, padeda būti energingiems, kūrybiškiems. Ir taip, tie žmonės nulieti iš tokio pačio “audinio” kaip ir mes, todėl neverta sakyti, kad jie gimė po laiminga žvaigdžde.
Taigi tai 8 jų vykdomos praktikos, kurios priverčia nuosekliai pabusti prieš saulę. O ir drugeliai pilve atsiranda, kai kalbama apie gyvenimą :)) Noriu paminėti, kad ne su visais punktais sutinku, tačiau pateikiu tai kaip ne savo mintis, o tiesiog dalinuosi jo patarimais 🙂
1. Jie įsipareigoja pasiekti geriausią savo gyvenimo savijautą. Nes pakeldami savo sveikatą į iki aukščiausio lygio, jūs išlaisvinate milžinišką ryto energiją ir žinoma, tai kelias į ilgaamžiškumą. Nes vis dėlto savo sveikata reikia rūpintis ne tada, kai kažkas jau blogai.
2. Jie persijungia į puikų vakaro ritualą, kurio metu bent valandą prieš miegą nėra jokio laiko prie šviečiančių ekranų, tai dienos įvykių apmąstymų laikotarpis ir šiek tiek laiko organizavimas kitam rytui.
3. Jie domisi sveika mityba ir valgo saikingai, todėl lieka liekni, judrūs ir susitelkę į savo prigimtinių “dovanų” atskleidimo tikslą.
4. Jie supranta, kad geras miegas nėra prabanga – tai būtinybė. Taigi jie pasirūpina, kad miegotų mažiausiai 7 valandas.
5. Jie atsiduoda tam, kad išmoktų ką nors naujo per „Pergalės valandos“ 20/20/20 formulės „Augti“ laiką, nes ši praktika išskiria laimės hormonus, taip pat padidina jūsų išmintį ir gerina gyvenimo kokybę.
6. Jie kiekvieną dieną praleidžia bent kažkiek laiko gamtoje.
7. Jie saugo savo mąstyseną, nenori nukrypti nuo tikslų, todėl stengiasi bendrauti su pozityviai mąstančiais žmonėmis ir leidžia daryti įtaką tik tiems, kurie juos įkvepia, meistriškai moko, palaiko ir yra laimingi patys. Jie sako, kad būtina paleisti ir atsitraukti nuo toksiškų, besiskundžiančių, energiją siurbiančių žmonių, nes jie kainuoja tik mūsų brangų laiką, energiją ir turtus. Taip pat mažina ramybę.
8. Jie pasirūpina, kad per visą dieną jų organizmas gautų pakankamai vandens, nes tai yra itin svarbus faktorius mūsų savijautoje.
Dabar truputis istorijos apie Brigitos patirtis įstojus į 5 valandos klubą:
“Iššūkiui pokyčiams, įkvėpė draugė Lilė. Kadangi nebuvo nustatyta tiksli data, tačiau taip sutapo, kad vieną rytą prabudau 4:50 val. ir radau Lilės man vakare paliktą žinutę, kad ji startuoja, jeigu nori, prisijunk 🙂 Todėl, nebebuvo kur dingti :). Pirmomis dienomis trūko disciplinos, ką daryti ir kaip tinkamai išnaudoti rytinį ankstyvą laiką, buvo blaškymasis. Todėl, bet kokiu atveju reikalingos užduotys, nes tiesiog atsikelti ir būti – nėra tikslas. Tada Lilė sudėliojo planą ir pateikė nemažai pasiūlymų bei įdėjų. Visų svarbiausia – atsikėlus, nečiupti telefono ir neįklimpti į socialines medijas. Tai tikrai yra klastinga veikla 🙂