Apie Rojaus Daržą

Rojaus daržas – tai vieta, kur galite rasti laimingo, sveiko ir linksmo gyvenimo būdo patarimų bei paslaugų. Įsikvėpkite, nes viskas priklauso nuo Jūsų, tiesiog reikia įskiepyti sau teisingas žinias ir pozityvų mąstymą. Diena gali būti šviesi, gali būti tamsi – viskas priklauso tik nuo požiūrio.

Rojus – būsena, o ne vieta. Vienoje knygoje (Alberto Villoldo „Nušvitimas“) labai įdomiai aprašomas žodis Rojus: „Rojus“ neprivalo būti idiliška būsena, kurią mes galime pasiekti tik po mirties arba gauti iš dievų kaip jų palankumo ženklą. Nirvana ir Eliziejaus laukai iš norvegų legendų Jūsų laukia čia pat, už kampo. Kai Kristus pasakė: „Dievo karalystė yra Jumyse“, jis turėjo omenyje, kad ją galima pasiekti dabar pat, jeigu tik pažadintume savo aukštesniąsias smegenis ir suvoksime, kad kiekvienas iš mūsų yra dieviškumo kibirkštis, visada esanti harmonijoje su Dvasia. Nėra nieko kito, kuo mes negalėtume būti.

Rojus yra ten, kur mes matome grožį, nors kiti gali matyti bjaurastį.

Rojus nėra atskirtas nuo „tikrojo pasaulio“ neįveikiama siena, o tik plona membrana. Mes galime leisti rojui pasireikšti ir pasiūlyti mums kitą suvokimo būdą, išsiskiriantį drąsa, įžvalga, džiaugsmu ir kūrybingumu. JUK ROJUS NE VIETA, O BŪSENA.

Kai mūsų bazinės emocijos yra transformuojamos į aukštesniąsias savybes, atsiranda jausmas, kad visas akiratis ir galimybių ribos smarkiai išsiplėtė.

Pradedame suprasti, kad kiekviena savo mintimi  ir kiekvienu ištartu žodžiu galime keisti pasaulį. Visata atsako akimirksniu.“

Rojaus Daržo Komanda

Lilė

Rojaus daržo įkūrėja, maisto dirbtuvių ir stovyklų organizatorė

Esu laimingas žmogus, besistengiantis padėti kitiems atrasti savyje grožį ir unikalumą. Tai gali būti tiek per maistą, tiek per jogą, tiek per susitikimus ar paprastą pokalbį. Esu tikra, jog kiekviename mūsų yra tam tikra išskirtinė informacija reikalinga šiam pasauliui. Stengiuosi Rojaus darže apjungti žmones, veiklas, o ir visada yra galimybė prisijungti ir atrasti čia save, savo talentus. Švieskime, mylėkime ir padėkime vieni kitiems augti.

Skaityti daugiau +

“Meilė ir aš – tai viena. Juokaudama sakau, kad joga mano kely nuo gimimo, nors pasyviai praktikuoti pradėjau mokykloje, “kažkas” mane nuolat vedė ir ruošė šiam keliui. Jogos praktikta nebuvo nuolatinė, tačiau, kai tik suklupdavau ar jausdavau ramybės poreikį, nuolankiai ateidavau ant kilimėlio. Visi išbandymai, suklupimai, pakilimai ir išgyvenimai buvo tarsi sudedamosios dalys į tai, kas esu dabar. Aktyvus protas, negalėjimas nustygti vietoje, noras nuolat visur būti ir dalyvauti neramino, todėl supratau, kad turiu dirbti su savimi. Nuolat jaučiau, kad giliai širdyje yra ramybės oazė ir daug šviesos, kuria nuo senai norėjau dalintis su kitais, nes laimė tikra tik tada, kai gali ja pasidalinti su kitais.

Tikiu, kad kiekvienas šiam pasauly turime savą užduotį ir tik ją atradę galime atverti pilnatvišką meilę ir laimę savo viduje. Jogos praktika moko būti šioje akimirkoje, nurimti, būti sąmoningu, padeda įsiklausyti, priimti save, kitus ir aplinkybes, paleidžiant norą nuolat viską kontroliuoti ir valdyti. Tai nuostabi Kūrėjo duota praktika, leidžianti atrasti kitokį gyvenimo skonį. Sakau tai drąsiai, nes pati tuo įsitikinau.”

• 2015 metais įgyjau dvi trenerių licencijas – europietišką (euroeducation) bei kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą (KKSD).
• 2016 metais baigiau jogos mokytojų kursus (200 val.) ir įgyjau Yoga Alliance akredituotą diplomą.
• Taip pat esu dalyvavusi Inga Yakney ir Laruga Glaser seminaruose.

Nuolat tobulinu žinias ne tik sava praktika, knygomis, bet ir seminarais. Manau, kad tobulumas yra procesas, todėl nuolatinis domėjimasis, augimas – neatsiejama žmogaus dalis. Vienintelis gyvenime nekintantis dalykas – pokytis.
Laimės, meilės ir pokyčių Jums.

Raminta

Molio dirbtuvės ir keramika

Esu asmuo, slypintis uz #rojausmolio. Noriu įprasminti savo gyvenimą teikdama džiaugsmą kitiems. Tai daryti pasirinkau keramikos kelią. Džiaugsmas – tai, kai tavo rankose maigomas molio gumulelis virsta unikaliu keramikos lobiu. Rojaus darže dalinsiuos savo molio meditacija su kitais – noriu, kad ir tu pajaustum akimirkos amžinybę drauge su tai kas duota mums iš gamtos – moliu.

Laura

Jogos pamokos

Esu kūrybiška siela, jogos mokytoja, nuolat ieškant ir atrandanti.
Joga mano gyvenime karaliauja jau beveik penkerius metus. Man tai laisvė, savęs pažinimas, meilė, gėris, ramybė, motyvacija – viskas viename.
Joga išlaisvina nuo svetimų primestų idėjų, nepasitikėjimų, dvejonių, nuovargio. Myliu gyvenimą, meną ir žmones. Rojaus darže kviesiu visus žengti ant kilimėlio ir pradėti savo atradimus. 🙂

Skaityti daugiau +

Joga į mano gyvenimą atkeliavo 2014 m., kai supratau, jog pavargau nuo nuolatinio bėgimo, įtampų ir streso. Man tiesiog atėjo metas pradėti ieškoti kažko, kas galėtų padėti suvaldyti greitą gyvenimo tėkmę ir mintis. Norėjosi susikurti savo vidinį ramybės kampelį, kur galėčiau pailsėti ir įkvėpti jėgų.

Jau pirmųjų pamokų metu labai aiškiai suvokiau, kad joga yra būtent tai, ko ieškojau. Joga – mano meilė, aistra, motyvacija ir kelias. Tai sakau nedvejodama, nes tik jogos, kvėpavimo praktikų bei meditacijos dėka savyje atrandu vidinę ramybę bei atsipalaidavimą. Šį jausmą galėčiau prilyginti būsenai, kai grįžti po gerų atostogų – galvoje ramybė, protas skaidrus, širdis spindi džiaugsmu.

Kasdienė jogos praktika padėjo sustiprinti kūną, pagerinti lankstumą, ištvermę. Pamažu ėmiau domėtis sveika mityba, meditacija. Atsirado nenumaldomas noras tobulėti. Nuolat gilinu žinias saviugdos, sveikos gyvensenos, psichologinėmis temomis. Visa tai padėjo suvokti, jog tai tik mūsų protas kuria problemas ir sunkumus, nors iš tiesų tai tėra iššūkiai, padedantys mums žengti pirmyn.

Taip mano gyvenimas pradėjo keistis, ėmiau drąsiau žvelgti į įvairius išbandymus, tapo lengviau suvaldyti savo „emocijų vulkaną“, atsirado vidinė ramybė ir pasitikėjimas.

• 2016 m. baigiau LSMU slaugos studijų programos bakalaurą ir įgijau bendrosios praktikos slaugytojos kvalifikaciją.

• 2017 m. įgijau anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos kvalifikaciją.

• 2017 m. “Bodhi” studijoje baigiau meditacijos bei saviugdos kursą.

• 2018m. Sivananda jogos centre baigiau jogos mokytojų kursus (200 val.) ir įgijau Yoga Siromani mokytojo diplomą.

• Esu dalyvavusi įvairiuose seminaruose, paskaitose ir stovyklose jogos, sveikos gyvensenos bei saviugdos temomis.

Šarūnas

Jogos pamokos

Nuo mokyklos laikų domino senosios civilizacijos, ypač rytų, išmintis slypinti ten. Jos visada atrodė paslaptingos ir magiškos.

Pažintis su rytų išmintimi prasidėjo Kyokushin karate treniruotėmis 2002m. O 2003m. prasidėjo ir jogos kelias. Joga mane sudomino nuo pat pradžių, kaip visapusiška lavinimo sistema. Joga mane sužavėjo, pajautus jos teikiamą naudą. Kūnas tapo tvirtesnis, atsirado daugiau vidinės ramybės.

Skaityti daugiau +

Susidomėjimas joga nuvedė į kineziterapijos studijas, kad sužinoti daugiau apie žmogų. Pabaigus magistro studijas, toliau žinias gilinau įvairiuose seminaruose. Išskirtiniai buvo taikomosios kineziologijos seminarai, kurie mano suvokimą praturtino holistiniu požiūriu į žmogaus sveikatą.

2017m. gavau iniciaciją (dikšą) ir tapau Didžiojo Jogo, Guru Piloto Baba Dži mokiniu. Prisijungus prie Himalajų jogos tradicijos, nauji mokytojai suteikė naują galingą postūmį kelyje. Praktikos tapo stipresnės, potyriai gilesni.

Įgyta patirtis leidžia tikėti, kad viskas yra pačio žmogaus rankose, o jo galimybės beribės. Om

Šarūnas Shambhunath

Jogailė

Šokiai

 

Kaip dabar atsimenu, kai būnant 6 metukų į šokius mane atvedė mama ir nei ji, nei aš turbūt dar tada nežinojome kad šokis man taps ne tik sportu, skatinančiu konkurenciją, bet ir jausmu, kuriuo aš dalinuosi su kitais. Profesionaliai atšokusi 15 metų, apkeliavusi nemažai Pasaulio bei sudalyvavusi ne viename svarbiame čempionate gavau kojos traumą, kuri sustabdė mane nuo beprotiško lėkimo, konkuravimo bei privertė į daug ką pažvelgti kitaip.

 

Skaityti daugiau +

Tada pradėjau daug galvoti apie tai, kas man yra šokis, atrasti kitas šokių rūšis ir laikui bėgant supratau, kad visus mus, šokėjus, vienija vienas ir tas pats - vidinis jaumas, atsirandantis šokant, malonumas išreikšti save kūno kalba. Nuo tada dirbant tiek su kitais šokėjais, tiek vedant pamokas visai nešokusiems žmonėms aš pradėjau labiau akcentuoti vidinį jausmą, o ne šokio techniką, skatinau žmones atrasti šokio malonumą ir išjausti visus judesius savyje, o ne išmokti begales skirtingų žingsnelių.

Nuo tada labai pasikeičiau: tiek aš, tiek mano vedamos treniruotės. Vis labiau atsisukdama į save ir į savo vidų, medituodama, vienos stovyklos metu aš suvokiau, kad aš tikrai tikiu, jog šokis gyvena kiekviename iš mūsų ir noriu, jog kuo daugiau žmonių suprastų, jog šokti galime visi ir tai nereiškia žingsnelius ar šokio technikos mokėjimą, o vidinę laisvę.

 

Vilda

Komunikacija

Myliu šokį, jogą, skanų maistą ir žmones, kuriuos sutinku kasdien. Su šypsena ir meile Rojaus daržo bendruomenei padedu augti, skleisdama žinią bei ieškodama naujų draugų bei bendradarbiavimo galimybių.

 

Kristina Butkienė

Šokio su kūdikiu trenerė

 

 

Šokis su kūdikiu man – jausmas, kai du yra kaip vienas. Mano kelionė į šokį su vaikeliu prasidėjo 2015 metais atradus prieraišiąją tėvystę, kuomet ėmiau kengūruoti savo pirmąją dukrytę. Artumas, geros emocijos, ramybė pripildo kaskart priglaudus vaiką prie savęs, todėl susilaukusi antrojo vaikelio – sūnaus, ėmiau šokti. Greitai pajutau, kad šokis su vaikais atpalaiduoja, padeda atsikratyti nuovargio ir įtampos. Laikas, praleistas judesyje, padeda pajausti pilnatvę, kuria nuostabų tarpusavio ryšį. Džiaugiuosi atradusi veiklą, taip suartinančią su vaikais.

 

Skaityti daugiau +

 

 

Kuomet judama pagal muziką, jau kūdikystėje lavinami muzikiniai ir ritmo pojūčio įgūdžiai, kas kartu su aktyviu judėjimu erdvėje stimuliuoja kūdikio mąstymą. Pažinus ritmą ir judesį nuo pat kūdikystės, gebėjimas išreikšti save per kūrybingą judėjimą išlieka visą gyvenimą. Be to, šokant su savo kūdikiu, formuojamas mažylio pasitikėjimas ir artumas su jį šokdinančiu asmeniu, kas padeda kurti stipresnį tarpusavio ryšį.

Šokis su kūdikiu naudingas ne tik emociniam ir protiniam kūdikio vystymuisi, tai taip pat labai naudinga veikla ir mažylio mamai. Užsiėmimų metu būname tarp bendraminčių, geriname savijautą po nėštumo ir gimdymo. Šokio metu didėja energija ir ištvermė, atsipalaiduojama, mažėja stresas, nes šokant kūnas gamina natūralius laimės hormonus. Šokiai padeda mamai išlaikyti pasitikėjimą savimi, kuriamas pasitikėjimo pripildytas, artimas ryšys su savo vaikeliu.

Jokia šokio patirtis nėra būtina, svarbiausia ateiti, kurti ir puoselėti tarpusavio ryšį, praskaidrinti dieną ir turėti gerą nuotaiką kartu.

 

💟 Joy of the movement! The Movement of Joy! 💟

 

Įsigyk

Įsigyk "Emocijos tavo lėkštėje" knygą jau dabar!

Įsigyti dabar