0
jogos nauda

Joga man padėjo susitvarkyti su stresu ir padėjo pažinti save, savo emocijas

Tema: Gyvenimas pasikeitė pradėjus medituoti ir lankyti jogą

Sveiki, mieli skaitytojai, tęsiame temą apie jogos ir meditacijos įtaką žmogui bei jo gyvenimui. Šiandien aš, Lilė, kalbinu mūsų studijoje vedančią jogą – Laurą. Su ja mūsų keliai susidūrė jau gan senai, tačiau priežastį, kodėl susijungėme supratome tik pradėjusios kartu kurti Rojaus Daržo jogos studiją Kaune. Labai visada esu dėkinga visatai už tai, kad atsiunčia man tokius žmones, kuriais galima pasitikėti, kurie nebijo tiesos, nebijo nuoširdumo, nebijo būti tikrais ir prisiima atsakomybę už savo gyvenimą.

Tad Laura, šiandien kalbinu tave ir pradėsiu nuo pirmojo klausimo, kodėl gi nusprendei, kad norėtum įtraukti į savo gyvenimą jogą, meditaciją

Tiesą pasakius joga mano gyvenime atsirado tarsi savaime. Pamenu studijavau pirmame kurse ir jau tada buvo kilusi mintis, kad reikėtų išmokti valdyti savo emocijas, būsenas, geriau pažinti save, ypač kai jausdavau stresą. Gyvenimo ritmas tuo laikotarpiu buvo labai greitas ir ta mintis greičiausiai padėjo pritraukti „įrankių“, kurių pagalba galėčiau išmokti dirbti su savimi.

Kur ieškojai informacijos? Ar buvo lengva padaryti sprendimą pradėti praktikuoti jogą?

Juokinga, nes tiek informacija, tiek sprendimas praktikuoti jogą pas mane taip pat atėjo patys. Nereikėjo nieko ieškoti. Internete pamačiau reklamą, jog renkama nauja jogos grupė, susidomėjau ir nuėjau. Viską, ką tuo metu reikėjo sužinoti puikiai perteikė tuometiniai mano jogos mokytojai. Taip pat prašiau knygų, rekomendacijų, skaičiau, važinėjau į įvairiausias jogos stovyklas, dalyvavau dirbtuvėse. Taip pamažu pradėjau suprasti ko pati ieškau.

Koks buvo tavo gyvenimas iki tol, kol pradėjai užsiimti joga, meditacija? Kas pasikeitė?

Visada buvau jautrus žmogus, emocionalus. Joga padėjo į viską išmokti žvelgti kiek paprasčiau. Man labai patinka posakis: „Ko negali pakeisti – paleisk“. Juo iš esmės ir stengiuosi vadovautis savo kasdienybėje. Kam jaudintis dėl įvairiausių dalykų, kurių negalime pakeisti. Kiekvienam sava karma, savos pamokos. Man astrologė jau seniai yra pasakiusi, jog šiame gyvenime turiu išmokti pažinti save. Tą ir darau kasdien. 

Na, o meditacija yra kaip tas vandenynas, neišsemiama patirčių jūra. Kaskart prisedęs metiduoti gali atrasti kažką naujo. Tai ir yra nuostabiausia.

Kada randi laiko šioms veikloms? Juk mes tokie užimti, lekiam, bėgam, rodos, niekas nebeturi niekam laiko. 

Yra sakoma: „Jei neturi laiko meditacijai – eik medituoti.“ Tuo viskas ir pasakyta. Jei neturi laiko, kurį galėtum skirti sau, bent kelių minučių per dieną, tuomet reikia prisėsti ir susidėlioti prioritetus. Galbūt per daug laiko praleidžiame naršydami soc. erdvėje? Juk galėtume galėtume bent kažkiek laiko per dieną išnaudoti savęs pažinimui. Laikas mokymuisi – niekada nebus išvaistytas laikas.
Jei neturi laiko dienos eigoje, galbūt gali atsikelti anksčiau ir prieš darbus skirti laiką savo praktikai?

Na, taip, teisingai tu sakai, kai neturi laiko – tai būtent atėjo laikas medituoti :)) Ne paslaptis, juk tu vedi jogos praktikas 6 ryto ir žmonės noriai susirenka prieš darbus pasikrauti, pabūti su savimi, pasimankštinti, pamedituoti. Turbūt sulauki reakcijų iš šeimos ar draugų, kuriems neįprasta, kad keliesi 5 ryto ir eini vesti jogą :)) Tiesa?

Visi labai palaiko. Per karantiną visi drauge darėme jogą online. Kai kurie draugai ateina ir į studijoje mano vedamus užsiėmimus. Esu palaiminta, kad turiu tokią šeimą ir draugus. Jie palaiko ir džiaugiasi viskuo ką darau. AČIŪ jiems. 

Ar manai, kad tokios praktikos kaip joga ir meditacija padeda žmonėms labiau save pažinti? 

Taip, žinoma. Įsitikinau tuo pati praktikuodama. Pamažu imi suvokti ne tik savo kūną, bet ir protą. Imi suprasti kas yra „tavo“ ir kas ne. Turiu omeny, kad tikrai ne visos jogos praktikos ir ne visi mokytojai tiks ir patiks. Dėl to labai gerai yra nueiti ir išbandyti bent kelis. Tokiu būdu geriau suprasime, ko ieškome, ko mums reikia. 

Jogos praktika turi begalę įvairiausių stilių bei formų. Vieniems patinka greitesnis tempas, kitiems kaip tik lėtesnis. Vieni mėgsta fiziškai daugiau iššukių keliančias praktikas, o kiti priešingai, švelnias ir atpalaiduojančias. Galų gale ir diena dienai nelygi. Mūsų pačių būsena gali skirtis netgi tą pačią dieną ryte ir vakare. Tai puikiausias būdas pažinti tikrąjį AŠ.

Teigiama, kad meditacija bei joga mažina kraujospūdį, gerina miegą, mažina stresą, gerina koncentraciją, padeda žmonėms turintiems nerimo, depresijos simptomus.  

Tikrai taip. Jogos pamokų metu mokomės taisyklingai kvėpuoti. Išmokęs valdyti savo kvėpavimą žmogus gali pamažu suvaldyti ir savo širdies ritmą, nurimti ir pažvelgti į situacijas kitu kampu. 

Neretai žmonės būna kažkuo nusivylę, nelaimingi, išsigandę ar pikti. Kai suprantame, kad visos mūsų bėdos yra mūsų pačių galvoje, pasaulis tampa kur kas šviesesnis. Tokių atradimų visiems ir linkiu!

Ar tavo aplinkoje yra žmonių, o gal tu pati esi pajutusi kažką panaušaus į šias naudas? Ar manai, kad tai yra praktika skirta visiems ar tik saviugdos keliu einantiesiems?

Kartą man teko vaduoti kitą mokytoją ir vesti jogą jos grupei. Pamokos pabaigoje visuomet atliekame galutinį atsipalaidavimą – Šavasaną.

Viena moteris po jogos pamokos prie manęs priėjo ir pasidalino tuo, jog turi didelių problemų dėl nemigos ir tai buvo pirmas kartais kai jai pavyko taip greitai atsipalaiduoti ir užmigti.

Manau, jog turėdami reikiamus įrankius galime labai daug sau pagelbėti. Jogos nauda yra neabejotina. Ji tiek fizinė, tiek psichologinė, tiek dvasinė. Žmonės ateina su nugaros skausmais, išvaržomis, migrenomis, įvairiomis psichologinėms problemomis ir dažniausiai visi randa kažką, kas jiems padeda, kas tinka. Jogoje nesvarbus amžius, lytis, rasė. Svarbiausias yra noras. Kai yra noras, atsiveria ir galimybės. Aplinkybės dėliojasi taip kaip reikia ir galime atrasti savo kelią.

Ar tau svarbu bendruomenė, kurioje renkiesi praktikuoti ar svarbiau pats procesas ir gali praktikuoti, kad ir online?

Taip. Svarbu vertybės, kurias akcentuoja bendruomenė. Taip pat labai smagu susitikti renginiuose, stovyklose, dalintis ir tiesiog būti kartu. Nuostabus jausmas apima, kai supranti, jog visi esame vienis ir ieškome to pačio

Asmeninė praktika, kad ir naudojantis joga online pamokomis yra raktas į asmeninį tobulėjimą. Pamokos grupėje yra skirtos motyvacijai ir išsiaiškinti dalykus, kurie yra svarbūs, kad ilgainiui nepakenktume sau. Visa kita turėtų vykti savęs pažinimo principu kaip įmanoma dažniau praktikuojant.

Palinkėjimas kitiems, kurie dar nėra bandę jogos ar meditacijos?

Linkiu liautis abejojus ir tiesiog ateiti pabandyti. Jei esi nelankstus, joga tam ir skirta, kad taptum lankstesnis. Jei yra fizinių dalykų, kurie manai, jog galėtų būti kliūtis – parašyk, drauge išsiaiškinsime. Jei neturi laiko – eik į jogą. Viskas paprasta

Sėkmės! OM.

⬇️ Prisijunk į mūsų jogos studiją Kaune arba junkis jogą online štai čia:

www.rojausdarzas.lt/joga-online

Facebook Komentarai