0

Joga ir kiti užsiėmimai 

Joga – tai savęs pažinimo, fizinio ir dvasinio tobulėjimo kelias. Jis skirtas kiekvienam.

„Nors daugelis ieško prasmės aukštybėse, ji yra žymiai arčiau, ji slepiasi jūsų viduje, ir kiekvienas iš jūsų gali tuo įsitikinti, įvykdęs savo asmeninę kelionę į mažos visatos centrą, kuris yra jumyse“. B.K.S. Ajengaras

LILĖ APIE JOGĄ

“Meilė ir aš – tai viena. Juokaudama sakau, kad joga mano kely nuo gimimo, nors pasyviai praktikuoti pradėjau mokykloje, “kažkas” mane nuolat vedė ir ruošė šiam keliui. Jogos praktikta nebuvo nuolatinė, tačiau, kai tik suklupdavau ar jausdavau ramybės poreikį, nuolankiai ateidavau ant kilimėlio. Visi išbandymai, suklupimai, pakilimai ir išgyvenimai buvo tarsi sudedamosios dalys į tai, kas esu dabar. Aktyvus protas, negalėjimas nustygti vietoje, noras nuolat visur būti ir dalyvauti neramino, todėl supratau, kad turiu dirbti su savimi. Nuolat jaučiau, kad giliai širdyje yra ramybės oazė ir daug šviesos, kuria nuo senai norėjau dalintis su kitais, nes laimė tikra tik tada, kai gali ja pasidalinti su kitais.

Tikiu, kad kiekvienas šiam pasauly turime savą užduotį ir tik ją atradę galime atverti pilnatvišką meilę ir laimę savo viduje. Jogos praktika moko būti šioje akimirkoje, nurimti, būti sąmoningu, padeda įsiklausyti, priimti save, kitus ir aplinkybes, paleidžiant norą nuolat viską kontroliuoti ir valdyti. Tai nuostabi Kūrėjo duota praktika, leidžianti atrasti kitokį gyvenimo skonį. Sakau tai drąsiai, nes pati tuo įsitikinau.”

• 2015 metais įgyjau dvi trenerių licencijas – europietišką (euroeducation) bei kūno kultūros ir sporto veiklos leidimą (KKSD).
• 2016 metais baigiau jogos mokytojų kursus (200 val.) ir įgyjau Yoga Alliance akredituotą diplomą.
• Taip pat esu dalyvavusi Inga Yakney ir Laruga Glaser seminaruose.

Nuolat tobulinu žinias ne tik sava praktika, knygomis, bet ir seminarais. Manau, kad tobulumas yra procesas, todėl nuolatinis domėjimasis, augimas – neatsiejama žmogaus dalis. Vienintelis gyvenime nekintantis dalykas – pokytis.
Laimės, meilės ir pokyčių Jums.

LAURA APIE JOGĄ

Joga į mano gyvenimą atkeliavo 2014 m., kai supratau, jog pavargau nuo nuolatinio bėgimo, įtampų ir streso. Man tiesiog atėjo metas pradėti ieškoti kažko, kas galėtų padėti suvaldyti greitą gyvenimo tėkmę ir mintis. Norėjosi susikurti savo vidinį ramybės kampelį, kur galėčiau pailsėti ir įkvėpti jėgų.

Jau pirmųjų pamokų metu labai aiškiai suvokiau, kad joga yra būtent tai, ko ieškojau. Joga – mano meilė, aistra, motyvacija ir kelias. Tai sakau nedvejodama, nes tik jogos, kvėpavimo praktikų bei meditacijos dėka savyje atrandu vidinę ramybę bei atsipalaidavimą. Šį jausmą galėčiau prilyginti būsenai, kai grįžti po gerų atostogų – galvoje ramybė, protas skaidrus, širdis spindi džiaugsmu.

Kasdienė jogos praktika padėjo sustiprinti kūną, pagerinti lankstumą, ištvermę. Pamažu ėmiau domėtis sveika mityba, meditacija. Atsirado nenumaldomas noras tobulėti. Nuolat gilinu žinias saviugdos, sveikos gyvensenos, psichologinėmis temomis. Visa tai padėjo suvokti, jog tai tik mūsų protas kuria problemas ir sunkumus, nors iš tiesų tai tėra iššūkiai, padedantys mums žengti pirmyn.

Taip mano gyvenimas pradėjo keistis, ėmiau drąsiau žvelgti į įvairius išbandymus, tapo lengviau suvaldyti savo „emocijų vulkaną“, atsirado vidinė ramybė ir pasitikėjimas.

• 2016 m. baigiau LSMU slaugos studijų programos bakalaurą ir įgijau bendrosios praktikos slaugytojos kvalifikaciją.

• 2017 m. įgijau anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytojos kvalifikaciją.

• 2017 m. “Bodhi” studijoje baigiau meditacijos bei saviugdos kursą.

• 2018m. Sivananda jogos centre baigiau jogos mokytojų kursus (200 val.) ir įgijau Yoga Siromani mokytojo diplomą.

• Esu dalyvavusi įvairiuose seminaruose, paskaitose ir stovyklose jogos, sveikos gyvensenos bei saviugdos temomis.

KUKSANDO INSTRUKTORĖ JANINA

Janina Grigalė – sertifikuota kuksando mokytoja, o taip pat ir masažuotoja.

„Tavo darbas yra atrasti darbą,o paskui visa širdimi jam atsiduoti“, taip sako Buda. Būtent dirbdama masažuotuoja aš atsiduodu visa širdimi. Ir po kažkurio laiko supratau, kad iš tiesų man pačiai trūksta energijos. Suradau kuksando arba kuksando surado mane ir šis menas buvo būtent tai, kas pripildė mane gyvybinės energijos. Rojaus Darže kuksando užsiėmimuose mokinsimės derinti kvėpavimą ir judesį, valdyti gyvybinę energiją, įveikti stresą ir lavinti fizinį kūną.

Kuksando – tai korėjiečių tūkstantmetė kūno lavinimo pratimų, specialaus kvėpavimo, meditacijos ir kovos menų sistema, ugdanti tvirtą, ištvermingą, kilnaus būdo, stiprios fizinės ir dvasinės sveikatos žmogų. Kuksando moko derinti kvėpavimą ir judesį, valdyti gyvybės energiją, įveikti stresą ir lavinti fizinį kūną. Per pratybas žmogus maksimaliai atsipalaiduoja, o taisyklingai kvėpuojant sustiprinama gyvybės energija.

VAIVA APIE JOGĄ

Jau ankstyvoje paauglystėje visiškai to nesuprasdama ėmiau gilintis į Jogą, stipriai ir galingai iš vidaus ėmė kilti klausimai, kas aš esu, koks mano kelias, kaip veikia šis gyvenimas ir kaip jame rasti ramybę ir harmoniją. Gilinausi į šiuos klausimus, nežinodama krypties, kur galiu šiuos atsakymus rasti. Baigiau bakalauro studijas Rytų Azijos šalių kultūrų ir kalbų programoje ieškodama atsakymų Kinijos, Japonijos religijose ir filosofijose. Galiausiai pradėjusi lankyti jogos pamokas pajutau ryšį, tačiau vis dar nesugebėjau susieti fizinių pratimų (asanų) ir savo vis dar neatsakytų klausimų į vieną. Studijuodama Taivane lankiau jogos pamokas pas mokytoją Rajakumar Sathappan, tačiau vis dar tik paviršutiniškai slydau jogos keliu nesuprasdama esmės. 2018-ais metais atradau Vippasanos meditaciją, išsiugdžiau stiprią vidinę ramybę, išgirdau savyje tylą, tačiau širdyje mano galvosūkių dėlionė vis dar nebuvo iki galo sudėliota. Vedama intuicijos atsidūriau World Peace Yoga School jogos mokytojų kursuose, kuriuose iš Guru Yogi Vishnu Panigrahi gavau iniciaciją į labai seną Himalajų Jogos mokytojų liniją, Guru pažadino manyje miegantį Jogos mokytoją, įpūtė neįkainojamų žinių apie Jogos filosofiją, asanas, pranayamą, meditaciją, pati gyvenimą ir užbaigė šio gyvenimo etapo dėlionę. Tapau pilna, todėl jaučiu, kad galiu dalintis tuo ką turiu, ką sukaupiau, patyriau ir išmokau su kitais. Nes tik būdami perpildyti laime, ramybe ir meile galime pradėti tuo dalintis su visais aplinkui. Iniciacijos metu mokytojas suteikė visiems savo mokiniams dvasinius vardus. Manasis- Shanti, reiškiantis vidinę ramybę. Jaučiu, kad šis vardas atspindi mano prigimtį, kuri Jogos dėka tampa vis ryškesnė, stipresnė ir tvirtesnė.

Žinau, kad raktas į nuolatinį augimą, sąmoningumo plėtimą ir tobulėjimą yra reguliari kasdienė praktika, todėl Joga yra neatsiejama mano kasdienybės dalis. Augu viena savo meditacijų kambaryje ir augu kartu su kitais dalyvaudama labai įvairiuose saviugdos seminaruose, stovyklose, kursuose.

Širdis kužda, kad augsime kartu!