0
i siltus krastus su kudikiu_rojaus darzas

Kelionė į Aziją su kūdikiu – I dalis

Sausio 30 d

Bali sala, Indonezija

Keliaujame tryse: aš, vyras ir 9 mėn kūdikis 

Keliaujame su 3 kuprinėmis 🙂

Planuoti kelionę su vaiku yra visiškai kitas reikalas nei kad buvau pratusi. Tai atsakingas momentas reikalaujantis pasidomėti daugiau, pasiruošti labiau ir pasitikėti dar stipriau. Kodėl taip sakau, nes tiesiog pavojų gali būti visur, jei visko bijosime ir neturėsime vidinio tvirto stuburo bei pasiruošimo, tai greičiausiai niekur ir nepajudėsime daugiau aplink save 100 km spinduliu. 

Aš renkuosi pasiruošti viską, kas įmanoma ir priklauso nuo tavęs, o paskui tiesiog pasitikėti pasauliu, visata, žeme, likimu ir dievo planu:) 

Šį įrašą darau, nes pačiai stigo informacijos vienoje vietoje iš žmonių, kurie turi patirtį keliaujant. Ačiū Karolina ir Vaiva, kad nuskridot pirmos ir dar davėte gerų patarimų 🙂 

Tai pradžia kelionės buvo tokia, kad tai laikotarpis, kai informacija apie corona virusą tiesiog sklinds visais kanalais įvairiausiais gąsdinimais. Nesirinkau visai atsiriboti nuo informacijos, tačiau rinkausi, kiek man jos reikia ir kokios. Plačiau apie viską papasakosiu, o dabar  pradedu nuo pradžių apie pasiruošimą kelionei. 

Pirmiausia kaip ruošiasi daiktus vaikui ir kaip jį rengiau kelionei. 

Kadangi Lietuvoje žiema, tai nors ir patys keliavome tik su megztukais, vaikui parūpinome tokią aprangą: bodžiukas ilgomis rankovėmis, pėdkelnės, kelnytės plonos, megztukas, kojinės, striukė, šalikėlis, kepurė. 

Daiktai bei drabužėliai, kuriuos paimiau vaikui:

Manau, kad paminėjau daugmaž viską. 

Atskirai į vieną kuprinę susidejau tokius daiktus, kurių reikės būtent keliaujant lėktuvais, o visa kita, kad nereiktų tampytis pridavėme į bagažą. 

Lėktuve gali prireikti:

Tyrelių, užkandžių, vandens buteliuko, šaukštuko, seilinuko, žaislų, nosies siurbliuko, pampersų, šlapių servetėlių, pleduko, atsarginių drabužėlių, čiulptuko, dezinfekavimo reikmenų.Na ir žinoma nešioklė. 

*keliaujant maitinau pati, todėl jei jūs nemaitinate, turbūt reikės apgalvoti mišinukų kiekius. 

Taigi keliaujant lėktuvais, ypač ilgąjį skrydį mūsų kūdikis tiesiog miegojo, žaidė, kalbino kitus, valgė ir pan. Kelionė praėjo sklandžiai, nebuvo jokių komplikacijų. 

Mes turėjome vieną persedimą, tad kai reikėjo laukti 3 val oro uoste, tai tiesiog pasivaikščiojome ir prisėdome kavinėje atsigerti, padidėti daiktus, duoti vaikui užkandžių, pakeisti pampersą ir pan. 

Atvykus į Denpasar oro uostą, rekomenduoju būti lėktuve užsipildžius Vizos informacinį lapelį. Atvykus nusiimti grynųjų arba turėti eurų ir pamačius užrašą VISA ON ARRIVAL iškart eiti ten, atlikti reikalus ir keliauti link pasų kontrolės, kur su vaikais yra atskira eilė. 

Išėjus iš oro uosto bus pilna Taxi siūlomų variantų. Greičiausiai, nebūsite pasirinkę labai tolimos vietos, tad kaina turėtų būti iki 15 eur. 

Mes keliavome tiesiai į Sanur (Akaya Bali Vilą) 

Čia fainai, yra baseinas, kambariai su terasomis, įskaičiuoti pusryčiai, netoli jūra. Galima paprašyti maniežo į kambarį bei pusryčiaujant valgymui kėdutės. Čia apsistojome 4 dienoms. Virtuvėlės nėra, todėl pasakoju, kaip sprendžiu maisto klausimą. 

Užkandžiui duodu pieną, tyreles. O tris maitinimus, kada valgome kavinėse darau taip:

Užsisakau vaisių ir duodu jam pačiam valgyti, jis taip mėgsta. Arba užsakau pvz sutrintą avokadą su bananu ir sumaitinu šaukšteliu. 

Per pietus arba vakarienei galima pasiūlyti garintų daržovių (meniu nebūna, tai reikia paprašyti padavėjų ir jie pasiūlo variantus, o jei nežino ką pasiūlyt, klauskite patys). 

Tai daržoves arba paprastai galima duoti arba paprašyti, kad sumaltų ir padarytų tyrelę. 

Taip pat duodu jam ragauti įvairių dalykų, ką valgom patys:

Daržoves kaip pomidorai, agurkai, morkos… duodu ir bandelės ar duonos pagriaužti:) 

Sekantis taškas – UBUD.  Ten susitiksime su brolio šeimyna ir praleisime laiką privačioje Viloje.

P.S. Nakvynės kainas bandome rinktis iki 60 eur, jei su įskaičiuotais pusryčiais, baseinu, tvarkingu kambariu.

Facebook Komentarai