0
kelione i bali su kudikiu_patarimai

Kelionė į Aziją su kūdikiu – II dalis

Taigi sekantis mūsų taškas po Sanur yra Ubud, kur susitinkame su mano brolio šeima. Išsinuomavome jaukią, balietišką vilą (~40 eur nuo šeimos parai). Pondok Catu vila nuostabioje vietoje, augalų apsuptyje, su privačiu baseinu, šalia esančiais Warungais (taip vadinamos vietinių kavinės) bei netoli esančiu Ubud centru.

Taip pat šalia mūsų buvo ir tokios kavinukės bei tikrai vertos aplankyti vietos kaip Pachamama ir Alchemy cafe.

Vila Pondok Catu

Ubude esančioje viloje turėjome virtuvę, todėl apsipirkus parduotuvėje galima būdavo pasigaminti pusryčius, užkandžius bei košes vaikams. Labai geras dalykas, kad šioje viloje buvo maitinimo kėdutė, kas tikrai labai reikalinga, nes kartais maitinimo metas patampa tikru bardaku ir murzynu. 

Išsinuomavome motorolerius, gavome šalmus sau ir vaikams. Aplankėme kelis krioklius (Kanto Lampo ir Tukad Cempung). 

Kokybiško maisto kavinės:

Sage, sayuri, white orchid, pachamama. 

Yra viena nuostabi vieta, kurią parodė brolio šeimyna. Joje galima palydėti saulę ir išvysti nuostabius vaizdus gurkšnojant kombuchą. 

Ta vieta vadinasi Sayan House. 

Sayan House saulėlydžių stebėjimo vieta

Tukad Cempung krioklys Ubude

Šiaip Ubude tikrai verta nuvažiuoti į yoga barn ir išbandyti jogos sesiją, mantrų giedojimą ar šokius. Taip pat ten yra kavinė, kur duodamas veganiškas labai skanus maistas. 

Išbandykite vietinius Warungus, galite Trip advisor programėlėje paskaityti atsiliepimus ir pasirinkti labiausiai patinkančius. Ten maistas tikrai būna skanus ir įmanoma dviese pavalgyti už 5 eur. 

Dar grįžtant prie vietų tai mano nuomone taip pat verta dėmesio tirta empul šventykla, kurioje buvau prieš kelis metus, bet šį kartą ją praleidome. Reiktų vykti anksti ryte, kad nebūtų didelio žmonių srauto. 

Turiu paminėti, kad Balis pasikeitė per porą metų. Nors ir lietaus sezonas, visur apstu turistų. Kai kurios vietos gerokai pasikeitę ir pan. 

Granola pusryčiams

Labai smagus laikas ir tiesiog pailsėti, pasimaudyti, pabūti viloje su brolio šeimyna. 

Buvome čia 3 naktis. 

Sekanti stotelė Gili air sala, kurioje palikau dalelę savęs. Netgi vežuosi pakabutį – kriauklę, kurią prieš du metus radau paplūdimyje ir vietinio paprašiau, kad padarytų pakabutį ant kaklo:) 

Kriauklės pakabutis

Į Gili air salą kelionę pirkome Ubud centrinėje gatvėje už ~ 14 eur žmogui su paėmimu nuo vilos. Pati kelionė iki uosto nebuvo pati smagiausia, kažkaip vairuotojas lėkė, vingiavo, buvo karšta, tai kartkartėm net supykindavo. Laimei, mūsų Kristupėlis pramiegojo visą kelią. Užtrukome apie 1 val, gal kiek daugiau. 

Uoste su tuo pačiu čekiu, kurį įsigijome mieste kelionei į Gili, gavome bilietą į fast boat, kurio laukėme gal 1 – 1.30 val. Labai prailgo, nes buvo karšta, Kristupas buvo neramus, dejavo ir atrodė, kad tuoj tuoj prarasiu kantrybę. Žmonės grūdasi, rėkauja, kelis laivus priplukdo šalia ir tada jau grūstis, nes vieni išlipa, kiti jau lipa, kiti daiktų ieško ir pan. Labai nekokie atsiminimai iš to karto. Manau, kad rinkčiausi kitą kartą išvykti 7.00 ryto, o ne 11 val., nes kiek girdėjau ryte nebūna tokių sambrūzdžių. 

Aišku, visad žinau, kad verta pakentėti, nes salose būna tikras rojus. 

Tai va, sėdim jau laive. Plaukiame į salą, truksime apie 1val 30min su sustojimu Gili Travangan saloje, išleisti pakeleivius. 

Beje vertinant tris salas, tai Gili Memo pati ramiausiai, honey moonų bei senolių pamėgta vieta, Gili Air per viduriuką – gali rasti ramybės, bet ir šurmulio. Man čia labai patinka. O Travangan – jau norintiems rimčiau pašėlti 🙂 

Nelengvos kelionės laivais

Per Booking užsisakėme Camilia hotel  Vilą su privačiu baseinu. Pirmas įspūdis labai geras, galvojome ai išbandykime kažką va tokio, 2 naktis, po 70 eur. 

Deja, nusivylėme. Mes abu mėgstame erdvę, čia jos labai nedaug, viskas suspausta, nors pliusas tame, kad jei norite galite, kad ir nuogi maudytis, nes tai jūsų privatus baseinas ir vila. Bet erdvės išties maža. Pusryčiai irgi nelabai patiko. Todėl manome, kad neverta mokėti tiek pinigų už šią Vilą. Ieškome kitų variantų, šį kartą per Airbnb. Buvome jau pėsčiomis apėję ir pasižiūrėję keletą variantų, kurie lyg ir tiktų. Bet kai aptikome Nangka Vila per airbnb… Iškart pajutau, kad tai būtent tai, ko mums reikia. Nuėjome susipažinti ir išties tik įėjus į erdvę, jauti kažkokią pasakišką aurą, labai ramu, harmoninga, gera būti. Čia nusprendėme pabūti 3 naktis (61 eur/nakčiai). 

Savininkai turi gražią savo ir vilos meilės istoriją. 

Jis – vokietis, ji – olandė. Atvykę prieš 6 metus čia nardyti, galiausiai apsigyvenę šioje viloje, netgi kaip jie pasakoja pradžioje nemėgo vienas kito. Vieną dieną, kai jau buvo įsimylėję vienas kitą ir Vilą, kurioje gyveno, sužinojo, kad ji savininkas nusprendė ją parduoti. Jie pasiryžo surinkti lėšas ir nupirkti Vilą. Prieš metus stipriai  viską suniokojęs žemės drebėjimas jų nepalaužė, o tik padarė stipresniais. Jie viską atstatė ir vėl nuomoja žmonėms savo rojaus kampelį. Beje Rose ir Andrew prieš pusmetį susilaukė dukrytė, tad vila puikiai pritaikyta būti su leliukais, nes yra maitinimo kėdutė, blenderis, vandens plaukyklė ir kiti naudingi dalykėliai. Čia jie kasdien kepa duoną, gamina komucha ir papajų džemą. Tad pusryčiams visad bus pasiūlyta duonos su sviestu, džemu ir vaisių salotos. 

Mūsų įspūdžiai patys geriausi, tiesiog tikrai buvo gaila išvykti. Pamėgome Gili Air salą, nes joje visur keliaudavome pėsčiomis, jau turėjome pamėgtas vieteles, kiti vietiniai jau sveikindavosi su mumis ir sušukdavo: Hey Kristup! ❤️ 

Mūsų favoritai pavalgymui:

Musa – pagrindinėj gatvėj 

Coffee and thyme – prie uosto

Mamma pizza – prie paplūdimio 

Mowies – prie paplūdimio, nuostabūs saulėlydžio vaizdai 

H20 jogos centras

Musa kavinė mums buvo numeris vienas

TOBULAS Nangka Viloje esantis dušas lauke

Salotos su kinva Mowies kavinėje ant jūros kranto

Dar išbandžiau H20 centro jogą. Pati mokytoja buvo lenkė, tik atvykus, tad galbūt buvo kiek pavargusi, joga manęs nesužavėjo, bet žinau, kad man atėjo tam tikros mintys ir pamokos kodėl ten atsiradau, tad man buvo naudinga. Čia kasdien vyksta įvarių jogos pamokų, net vandenyje ar su bambuko lazdomis. Išbandyti verta ir įdomu. Beje ten galima pasiimti ir nakvynę. 

Gili Salos puikiai tinka norintiems snorkelinti arba nardyti su įranga. Taip pat smagu išsinuomoti dviratį ir apvažiuoti visą salą. 

Pirmą kartą, kai čia atvykau buvau pasiėmusi nediduką namuką ant jūros kranto, kainavo visai nedaug, nes buvo labai paprastas kambarys ir pusryčiai, bet vaizdai ir jausmas miegoti visai šalia jūros – nuostabu 🙂 

Pabuvę čia 5 dienas keliaujame toliau… Gavome rekomendacijų, kad mažai turistų ir gražūs gamtos vaizdai – Nusa Lembongan saloje, kuri sujungta geltonu tiltu su Nusa Ceningan sala. Keliaujame čia 🙂 

 

Facebook Komentarai