0
Molio lipdymas, molio užsiėmimai

Ramybė, sukurianti grožį

Tavo rankos ir molis.

Baltas, ne tas lietuviškas rudasis. Nes mes bijome susitepti. Tad baltas molis, ne toks teplus.

Molio lipdymas, molio užsiėmimai

Mintys.

Skirtingai, nei molio, jas sunkiau pasirinkti. Būna, kad sutepa jos mus. Sunkiai nuplaunamai arba net nenuplaunamai.

Molio lipdymas, molio užsiėmimai

Lipdymas – meditacija mintims.

Molis atsidūręs tavo rankose pereina į meditaciją tavo mintims.

Kai tavo rankose molio gabalėlis, mintys koncentruojasi tik į jį. Lipdant atsipalaiduoji, nurimsti emociškai. Čia svarbiausia dalis yra procesas, o ne galutinis rezultatas. Nėra tikslo sukurti stulbinantį meno kūrinį. Tereikia mėgautis veiksmu, kuris suteikia džiaugsmą kuriant kažką unikalaus.

Molio lipdymas, molio užsiėmimai

“45 min. trunkanti kūrybinė veikla, tarp jų ir keramika, sumažina streso hormono, kortizolio gamybą organizme 75 procentais” – teigia meno terapeutė Girija Kaimal, atlikusi tyrimą. Liesdami molį, sąveikaujame su žeme, skaičiuojančia milijonus metų, bet kartu kuriame kažką visiškai naujo. O saviraiškos galimybė yra viena esminių streso mažėjimo ir geresnės sveikatos sąlygų.

Psichologė Jo-Ann Finkelstein išvardija septynis keramikos užsiėmimų privalumus: lytėjimo malonumą, holistinę patirtį, sąmoningą ir pasąmoninę saviraišką, priešnuodį skubėjimo kultūrai, saugų agresijos paleidimą, meditaciją ir bendruomenę.

Molio lipdymas, molio užsiėmimai

Ne vienas dirbtuvių dalyvis, pirmą kartą paėmęs molį į rankas, nustemba: “lipdant dingsta mintys, jų visai nėra – yra tik tavo rankos ir molio gabalėlis”. Tad jei pavargote nuo minčių šurmulio galvoje, ši kūrybinė ir terapinė “Rojaus molio”  praktika leis mėgautis nurimusiu protu ir sumažėjusiu streso lygiu, bei suteiks galimybę išbandyti ir atrasti savo kūrybiškumą.

 

Ramybės ir grožio mokytoja Raminta

Facebook Komentarai